احزاب آلمانی: به فون در لاین رای نمی دهیم

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از خبرگزاری آلمان، نمایندگان مجلس اروپا قرار است روز سه شنبه در خصوص پست های کلیدی اتحادیه اروپا تصمیم گیری نمایند.

احزاب آلمانی: به فون در لاین رای نمی دهیم

بر این اساس مهمترین پست اجرایی که سرنوشت آن در این روز معین خواهد شد، ریاست کمیسیون اروپا است که اورسولا فون در لاین وزیر دفاع آلمان نامزد احراز آن است.

در این نشست باید از بین 747 نماینده مجلس اروپا 347 نفر به فون در لاین رای مثبت بدهند تا وی بتواند ریاست کمیسیون اروپا را به عهده بگیرد.

این در حالی است که شماری از احزاب آلمانی اعلام نموده اند در این نشست از نامزدی وی حمایت نخواهند کرد؛ احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و چپ ها با انتقاد به عملکرد فون در لاین در وزارت دفاع، صلاحیت وی برای عهده داری مهمترین پست اجرایی اروپا زیر سوال برده اند.

با این حال وضعیت وی در خارج از آلمان بد نیست؛ پتر سیارتو وزیر خارجه مجارستان به روزنامه آوگسبورگر آلگماینه گفته است هر چند اختلافات زیادی در مورد فون در لاین وجود دارد، اما حزب حاکم این کشور (فیدس) مصمم است که به وی رای دهد.

در همین حال آخیم پست دبیرکل فراکسیون سوسیال دموکرات ها در مجلس اروپا با اشاره به چند دستگی بین فراکسیون های مجلس، دستیابی فون در لاین به اکثریت را دور از ذهن دانسته و می گوید که در این میان راستگراها می توانند نقش معین نماینده ای ایفا نمایند.

پست در ادامه مطلب خود از وزیر دفاع آلمان می خواهد که با وجود داشتن شانس انتخاب با احتساب این آرا، تکلیف خود را در قبال این گروه ها معین نموده و صراحتاً اعلام کند که نمی خواهد با رای گروه های راستگرای مجارستان، لهستان و ایتالیا انتخاب گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احزاب آلمانی: به فون در لاین رای نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب آلمانی: به فون در لاین رای نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید