افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران (پانا) - مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان اظهار داشت که تعداد مدیران زن در رده های میانی و پایه ستاد و سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه وزارتخانه از سال 96 تا به امروز 44 درصد و در استان ها 102 درصد رشد را نشان می دهد.

افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، فروغ السادات بنی هاشم اضافه نمود: تعداد مدیران زن مشتمل بر همه سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه بدون احتساب پست کارشناس مسوول از 139 نفر در سال 96 به 200 نفر در سال 99 رسیده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان اظهار کرد: در استان ها نیز تعداد مدیران زن از 356 نفر در سال 96 به 720 نفر در امسال رسیده که افزایش 102 درصدی را نشان می دهد.

وی، انتصاب مدیران زن در این سال ها را در مجموع رضایت بخش توصیف کرد و گفت: بیشتر انتصاب های زنان در رده های مدیران میانی و پایه صورت گرفته و در ستاد وزارتخانه نیز فقط دو پست مدیریتی عالی به بانوان اختصاص یافته است.

بنی هاشم بیان داشت: بر اساس آخرین گزارش ها، از 200 پست مدیریتی که در اختیار زنان واقع شده است فقط چهار درصد آن پست مدیرکلی و بقیه مدیران میانی و پایه محسوب می شوند.

وی افزود: تنها بانویی که توانسته است به پست مدیر عالی دست یابد در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بوده است.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستائی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از نیمی از مدیران زن دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری هستند.

وی اضافه نمود: بیش از 80 درصد زنان شاغل در وزارت جهاد کشاورزی دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند و در زیر بخش های تخصصی کشاورزی به کار اشتغال دارند.

بنی هاشم با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه گفت: از نظر تحقق اهداف ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه شورای عالی اداری در خصوص احراز پست های مدیریتی توسط زنان، در ستاد وزارت جهاد کشاورزی 16 درصد پست های مدیریتی در اختیار زنان واقع شده است.

وی ادامه داد: نسبت پست های مدیریتی زنان در استان ها فقط هشت درصد است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان گفت: وزارت جهاد کشاورزی امور مربوط به بانوان شاغل را به وسیله کمیسیون امور بانوان وزارتخانه که نماینده همه معاونت ها، سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه در آن حضور دارند، دنبال می نماید.

وی اضافه نمود: کمیسیون امور بانوان بر اساس سیاست های حوزه بانوان و خانواده که از معاونت امور زنان و خانواده ابلاغ می گردد، دو هدف تحقق ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه در زمینه احراز پست های مدیریتی توسط زنان و برنامه ریزی برای ارتقای مهارت های فردی، اجتماعی و مدیریتی زنان را به طور تعیین دنبال می نماید.

بنی هاشم گفت: این کمیسیون برای تحقق این اهداف، دوره های آموزشی برگزار می نماید و در عین حال رایزنی، شناسایی و معرفی بانوان صاحب صلاحیت برای احراز پست های مدیریتی را به صورت مستمر انجام می دهد.

وی، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده را یکی دیگر از برنامه های کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی مطرح نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید