بانک مرکزی، توضیحاتی درباره واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرنگاران - رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی توضیحاتی را درباره واکسن کرونا و کوشش های این بانک برای انتقال پول در این زمینه را ارائه کرد.

بانک مرکزی، توضیحاتی درباره واکسن کرونا

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

بعضی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیرانسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت برمعاملات دارو تاکید می نمایند، برای ثبت درحافظه تاریخی می گویم:

اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط بعضی کشور های همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است.

از آنجاکه خرید واکسن کرونا (covax) بایستی ازراستا رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تا به امروز هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد احتیاج، به خاطر تحریم غیرانسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع روبرو شده است.

کره جنوبی، بابت انتقال پول از راستا U-turn دلار برای خرید های بشردوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچگونه مانع مالی یا حقوقی، حتی جرأت مطرح کردن وام بشردوستانه ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد.

البته، انتقال پول از راستاهای دیگر تحت پیگیری است که انشاالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید.

خرید واکسن از دیگر کشورها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت قراردارد. اخبار واصله درخصوص فراوری داخلی واکسن کرونا نیز امیدوارنماینده است.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "بانک مرکزی، توضیحاتی درباره واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، توضیحاتی درباره واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید