تأکید مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه بر توسعه گردشگری مذهبی

به گزارش وبلاگ بهابادی، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه استانی پیشرو در حوزه گردشگری مذهبی است، گفت: توسعه گردشگری مذهبی در این استان در اولویت است.

تأکید مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه بر توسعه گردشگری مذهبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری امروز شنبه 22 تیر 98 در حاشیه مراسم ملکوت هشتم که در تکیه بیگلربیگی برگزار گردید، گفت: گردشگری مذهبی توانسته در ایران نقش بسیار اساسی را داشته باشد و تعداد قابل توجهی از گردشگران ایران مربوط به این بخش هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: در میان کشورهای خاورمیانه و آفریقا، ایران می تواند در حوزه گردشگری مذهبی و معنوی نقش بسیار پررنگ و اساسی را داشته باشد و زمینه برای توسعه بیش از پیش گردشگری در منطقه را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری مذهبی یکی از رویکردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه است، توضیح داد: موقعیت جغرافیایی این استان به گونه ای است، که در راستا عتبات عالیات مقدسه قرار گرفته و سالانه میزبان صدها هزار زائر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی توضیح داد: امیدواریم دستگاه های دولتی و بخش های خصوصی به ما یاری نمایند که در این زمینه قدم برداریم و بتوانیم از تمام ظرفیت های استان کرمانشاه در حوزه های گردشگری مذهبی خصوصاً در ایام اربعین حسینی (ع) استفاده کنیم.

از دیگر برنامه های این مراسم معنوی می توان به استقبال از پرچم متبرک حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) و شعرخوانی شاعران در وصف اهل بیت(ع) اشاره نمود.

منبع: میراث آریا

به "تأکید مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه بر توسعه گردشگری مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه بر توسعه گردشگری مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید