خبرنگاران استاندار: خیران کرمانی سازماندهی می شوند

به گزارش وبلاگ بهابادی، کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان گفت: سازماندهی خیران با ایجاد یک نهاد فراگیر پیگیری می گردد که تجارب خوبی هم در این زمینه داریم.

خبرنگاران استاندار: خیران کرمانی سازماندهی می شوند

به گزارش وبلاگ بهابادی، علی زینی وند عصر سه شنبه در آیین تجلیل از خیران و ماندگاران فعال در عرصه روستاهای سراسر کشور در ارتباط ویدیوئی با معاون اول رئیس جمهوری اضافه نمود: تا به امروز در این راستا برای خیران استان کرمان فعالیتی به صورت منسجم صورت نگرفته لذا دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان باید فعالیت های این حوزه را سازماندهی کند و کمیته امداد و بهزیستی در آن ایفای نقش نمایند.

وی گفت: در صورتی که یاری ها و اقدامات منسجم خیران هدفمند گردد، تاثیر چند برابری در جامعه دارد و دولت در این حوزه آمادگی همکاری دارد و قدر فعالیت های عظیم شما خیران را می دانیم.

استاندار کرمان تاکید نمود: تشکل خیران را به صورت رسمی در استان سیستان و بلوچستان تاسیس کردیم که با نام همدلان آینده نگر این استان فعالیت می نماید.

وی گفت: تشکل خیران سیستان و بلوچستان همچنین دارای سایت و تشکیلات خاصی هستند که نیازمندی ها در این سایت بر اساس اولویت بندی ثبت شده و افراد علاقمند به هر منطقه ای نیازمندی های آن خطه را از جمله در حوزه بهداشت، تغذیه مادران باردار، یاری به تغذیه و توان جسمانی بچه ها دریافت می نمایند.

زینی وند با بیان اینکه مردم استان کرمان که مناطق کمتر برخوردار بسیاری را در خود جای داده به ویژه در مناطق روستایی نیازمند فعالیت های عام المنفعه خیران هستند اضافه نمود: این فعالیت ها تنها یاری به روستا نیست و یاری به جلوگیری از بعضی اتفاقات ناگوار از جمله حاشیه نشینی، مهاجرت و آوارگی مردم و فاصله دریافت از هویتشان است که اگر روستاهای ما حمایت نگردد، تبعات منفی بعدی بسیاری برای استان خواهد داشت.

وی توضیح داد: خیران با اشتغالزایی روستایی و نگهداشتن افراد در خاک آبا و اجدادیشان می توانند انسان های عظیمی در این مناطق تحویل جامعه دهند زیرا در صورتی که جوانان مناطق روستایی حمایت شوند می توانند در فرایند توسعه و پیشرفت مناطق خود تاثیرگذار باشند.

استاندار کرمان اضافه نمود: همچنین در صورتی که این افراد حمایت نشوند می توانند در تهدید بسیاری از معضلات اجتماعی در حاشیه شهرها گرفتار شوند.

وی بیان داشت: فعالیت خیران تنها یک کار معمولی نیست بلکه در وجوه مختلف زندگی و معیشت مردم مناطق مختلف استان کرمان تاثیرگذار است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دست اندرکاران این آیین گفت: قدر زحمات جمع گسترده انسان های عظیم خَیِر را می دانیم و در این زمینه در هر مسئولیتی به دلایل مختلفی همچون مشغله کاری کوتاهی بسیاری داشتیم زیرا سازماندهی هدفمندی برای قدردانی از خدمات گسترده و حمایت از خیران وجود ندارد که افراد فعال در این جبهه تشویق شوند.

زینی وند یادآور شد: همچنین می دانیم که خیران در امور خیر در مراجعه به دستگاه ها قطعا با موانعی نیز برخورد می نمایند اما فعالیت های آنان آنچنان عظیم است که نزد خداوند متعال بدون اجر نمی ماند.

وی ادامه داد: کوتاهی بعضی مسئولان شاید به علت قدر ندانستن و درک نکردن ارزش کار شما باشد که بر همین اساس از تمامی خیران استان کرمان تشکر و قدردانی می گردد.

همچنین 30 خیر کرمانی در آیین تجلیل از خیران و ماندگاران فعال در عرصه روستاهای کشور در ارتباط ویدیوئی با معاون اول رییس جمهوری، با اهدای لوح تجلیل شدند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار: خیران کرمانی سازماندهی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: خیران کرمانی سازماندهی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید