خبرنگاران تعدادی پرنده شکاری در تربت حیدریه کشف شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، تربت حیدریه - خبرنگاران - رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: سه بهله پرنده شکاری و دو قطعه کبک زنده پس از کشف و ضبط از صیادان غیرمجاز این شهرستان در طبیعت رها شدند.

خبرنگاران تعدادی پرنده شکاری در تربت حیدریه کشف شد

داوود نورمحمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بهابادی افزود: پرسنل کلانتری شعبه 13 تربت حیدریه در بازرسی از منزل فردی تعداد سه بهله پرنده شکاری شامل دو بهله دلیجه و یک بهله جوجه عقاب را کشف کردند و فرد خاطی پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، به مراجع قضائی تحویل شد.

وی ادامه داد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست تربت حیدریه، صیاد این پرندگان وحشی را در حال صید در ارتفاعات کدکن دستگیر کردند و در بازرسی ها، لاشه پنج قطعه کبک، دو قطعه کبک زنده، تعدادی دام مخصوص زنده گیری و قفس نیز کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: پرونده این فرد خاطی نیز برای سیر مراحل قانونی و صدور رأی نهایی تحویل مراجع قضائی شهرستان شد.

نور محمدی افزود: با توجه به اینکه پرندگان وحشی در تعدیل جمعیت خزندگان، جوندگان و سایر پرندگان نقش اساسی دارند حذف این گونه های ارزشمند از طبیعت می تواند صدمات جبران ناپذیری به اکوسیستم وارد کند.

وی ادامه داد: این شهرستان 385 هزار هکتار اراضی ملی دارد که دو منطقه شکار ممنوع ژرف و بزمای در 22 هزار هکتار از ارتفاعات شمال شرق و جنوب شرق آن واقع شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: منطقه ژرف با گستره 58 هزار هکتار در محدوده شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و فریمان واقع شده است و حدود 22 درصد از وسعت این منطقه، در حوزه استحفاظی تربت حیدریه واقع شده است.

نورمحمدی افزود: گونه های شاخصی چون قوچ و میش، کل و بز، گراز، گرگ، کفتار، پلنگ، گربه وحشی و پرندگانی چون کبک، تیهو و انواع پرندگان شکاری در مناطق شکار ممنوع ژرف و بزمای زیست می کنند.

شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده است.

7079/ 6121/ 1922

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعدادی پرنده شکاری در تربت حیدریه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعدادی پرنده شکاری در تربت حیدریه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید