دمای قیمتی املاک کمتر از 20 سال در تهران

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران (پانا) - مشاوران املاک در مناطق مصرفی پایتخت می گویند با توجه به ادامه افزایش قیمت ملک و عدم افزایش سقف وام خرید، آپارتمان های مسکونی میانسال شانس و تقاضای بیشتری برای معامله در بازار راکد کنونی دارند.

دمای قیمتی املاک کمتر از 20 سال در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، فعالان بازار ملک در مناطق مصرفی و نیمه جنوبی پایتخت عنوان می نمایند در شرایط کنونی که قدرت خرید متقاضیان به شدت در مقابل میانگین قیمت مسکن کاهش پیدا نموده حتی برای گروهی از خریداران مسکن که با انگیزه سرمایه گذاری به این بازار وارد می شوند نیز آپارتمان های میانسال(کمتر از 20 سال) بهترین گزینه محسوب می شوند. در نتیجه در شرایط کنونی تقاضای بیشتری برای آنها وجود دارد.

آنالیز های جدید بانک مرکزی نیز این موضوع را تایید می نماید. به طوری که از میان گروه های متراژی مختلف آپارتمان های مسکونی، بعد از آپارتمان های نوساز تا 5 سال که دارای سهم 37 درصدی از مجموع معاملات ماهانه در ابتدای فصل پاییز داشتند، آپارتمان های 16 تا 20 سال ساخت با 19 درصد رتبه دوم بیشترین حجم معاملات ماهانه را از آن خود نموده اند.

در عین حال آپارتمان های 6 تا 10 سال ساخت با 2/ 18 درصد و املاک 11 تا 15 سال با 13 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

آن طور که گزارش بانک مرکزی نشان می دهد همزمان با شروع رشد قیمت در بازار مسکن از سال گذشته تا به امروز، به تدریج از حجم معاملات آپارتمان های نوساز تا پنج سال ساخت کاسته شده و در مقابل به سهم آپارتمان های بیش از 5 سال تا 20 سال ساخت افزوده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دمای قیمتی املاک کمتر از 20 سال در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای قیمتی املاک کمتر از 20 سال در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید