روش های جالب و ساده استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب

به گزارش وبلاگ بهابادی، فارغ از اینکه دکوراسیون اتاق خوابتان چه سبک و چیدمانی داشته باشد، همواره جایی برای استفاده از رنگ جدید در آن وجود دارد. رنگ زرد در اتاق خواب یکی از رنگ هایی است که به خوبی با هر سبک و دکوراسیونی جور می گردد. شما می توانید این رنگ را خیلی ساده و بوسیله یک گل یا یک تابلوی نقاشی هنری و یا حتی چینش کتاب هایی با جلد زرد در قفسه کتاب، به اتاق تان اضافه کنید. همین مقدار از رنگ زرد کافی است تا جلوه اتاق خوابتان متحول گردد.

روش های جالب و ساده استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب

اگر اتاق خوابتان کوچک است مثلا 10 متر مربع مساحت دارد، سریع ترین راه برای دلباز و جادارتر نشان دادن فضا، استفاده از رنگ زرد است. زرد، رنگی خالص و در عین حال شاخص و برجسته است. بنابراین حتی اگر مقدار خیلی کمی از آنها در دکوراسیون اتاق خواب قرار بگیرد خیلی سریع تاثیر خود را می گذارد، خصوصا در اتاق های کوچک و گرفته این رنگ می تواند به خوبی فضا را روشن و دلباز جلوه دهد. در ادامه به معرفی روش هایی ساده و کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب می پردازم.

رنگ زرد یکی از آن سوژه هایی ست که به راحتی می تواند مانند عنصری جادویی، بعضی از زشتی های اتاق، سنگین بودن فضا و حتی تکرای شدن آن را به راحتی نابود نماید. فقط کافی ست از یک شلف بسیار ساده یا کتابخانه ای زیبا اما به رنگ زرد در اتاق خواب خود بهره ببرید، بعد خواهید دید که همین عناصر زیبا و ساده زرد رنگ چه تغییری در دکوراسیون اتاق خواب شما ایجاد می نمایند. رنگ زرد در اتاق خواب می تواند دقیقاً همان نقطه کانونی اتاق، هم برای شما و هم برای سایر افرادی باشد که وارد آن می شوند براحتی و فقط با یک تغییر کوچک و ساده. تصاویر زیر به خوبی گویای این موضوع هستند.

اگر از بکار بردن مقدار زیاد رنگ زرد در اتاق خواب خود هراس دارید، بهترین راه استفاده از دیوار تاکیدی است. در این روش لازم نیست تمام دیوارها به رنگ زرد یا هر رنگ زنده دیگری تبدیل گردد، فقط یک دیوار یا بخشی از یک دیوار را انتخاب نموده و همان قسمت را رنگ کنید. این دیوار می تواند کوچکترین دیوار اتاق یا عظیمترین دیوار یا فقط بخشی از آن باشد. خوب بعد از رنگ زدن دیوار کافی است آنرا با یک قطعه دیگر در دکوراسیون اتاق خواب ست کنید، مثل جایگاه میز تحریر زرد یا یک گلدان زرد رنگ. و یا مانند تصاویر زیر می توانید از یک تخت خواب زیبا و مناسب در رنگ هایی متضاد و یا به رنگ روشن بهره ببرید. به هر حال رنگ زرد در اتاق خواب می تواند در هر زمینه ای و با هر ترفندی به خوبی مورد استفاده باشد، نه فقط در وسایلی مانند شلف و کتابخانه بلکه در رنگ دیوارها، میز تحریر، فرش و موکت و سایر وسایل موجود در اتاق. دقیقاً به همین علت هم هست که این رنگ یکی از پرمصرف ترین و همچنین پرطرفدارترین رنگ ها برای استفاده در اتاق خواب است.

اگر از بکار بردن مقدار زیاد رنگ زرد در اتاق خواب خود هراس دارید، بهترین راه استفاده از دیوار تاکیدی است. در این روش لازم نیست تمام دیوارها به رنگ زرد یا هر رنگ زنده دیگری تبدیل گردد، فقط یک دیوار یا بخشی از یک دیوار را انتخاب نموده و همان قسمت را رنگ کنید. این دیوار می تواند کوچکترین دیوار اتاق یا عظیمترین دیوار یا فقط بخشی از آن باشد. خوب بعد از رنگ زدن دیوار کافی است آنرا با یک قطعه دیگر در دکوراسیون اتاق خواب ست کنید، مثل جایگاه میز تحریر زرد یا یک گلدان زرد رنگ.

ترکیب رنگ ها خودش یک نوع هنر محسوب می گردد اما وقتی همه چیز به درستی صورت بگیرد، آنوقت رنگ ها ارزش واقعی خود را نشان می دهند. آبی یک از رنگ هایی است که خیلی خوب با رنگ زرد ترکیب می گردد.ساده ترین روش برای آوردن این ترکیب به دکوراسیون بدون اینکه دردسر رنگ آمیزی دیوارها را تحمل کنید، استفاده از ابزار و و سایل آبی و زرد است. اگر اتاق خوابی یکدست سفید دارید، وسایلی مانند چراغ مطالعه، چراغ خواب یا روبالشی هایی با طرح زرد در کنار تخت خوابی با تاج آبی، خیلی زیبا اتاق را روشن و هنری نشان می دهد.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

پارچه و پرده های زرد برای پنجره اتاق خواب یک ایده در دسترس و ارزان قیمت دیگر است. اما شاید کمتر کسی بخواهد از تخت خواب هایی با فریم تمام زرد استفاده کند. قرار دادن یک تخت خواب با بدنه و تاج زرد و تزیین آن با روتختی بالش های سفید، ترکیبی بسیار دیدنی و شاد در اتاق خواب ایجاد می نماید. اگر از اتاق خواب خود خسته شده اید کافی است همین روش ساده را امتحان کنید، مطمئنم پشیمان نخواهید شد. پرده های زرد رنگ هم ایده ساده تری نسبت به تخت خواب زرد رنگ هستند به این خاطر که تهیه آنها آسان تر است. فقط کافی ست رنگ زرد را حتی در زمینه ای روشن بهره ببرید، کل دکوراسیون متحول خواهد شد. گاهی بسیاری افراد در نظر دارند دکوراسیون اتاق خواب خود را با صرف هزینه ای گران تغییر دهند تا به نتایج مورد نظر دست یابند. این افراد باید بدانند گاهی می توان با استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب آن هم فقط در یک یا چند وسیله، دقیقاً همان تغییرات مهم و اساسی را ایجاد نمود بدون اینکه احتیاج به دردسرهای فراوان و عجیب و غریب باشد. تصاویر زیر خود گویای این موضوع می تواند باشد.

اما شاید می خواهید تمام دیوارهای اتاق خواب تان را رنگ زرد بزنید، و دنبال سایه های مناسب می شد. در شکل های زیر سعی شده تعدادی از بهترین سایه های رنگ زرد نشان داده گردد که هم برای محیط های کوچک مناسب هستند و هم برای محیط های عظیم. البته درست است که تمام تناژهای زرد برای هر مکانی با هر اندازه ای مناسب هستند اما بازهم بهتر تناژهای روشن تر را برای اتاق های کوچک تر بکار ببرید از طرفی اگر از تناژهای تیره تر استفاده می کنید، حداقل در ترکیب با رنگ های خنثی مانند سفید یا خاکستری باشد.

منبع: اتاق

به "روش های جالب و ساده استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های جالب و ساده استفاده از رنگ زرد در اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید