سیل به گلستان هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران- خبرنگاران- نماینده استان گلستان در شورای عالی استان ها گفت: سیل اخیر باعث شد هزار میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی، تاسیسات مرغداری و صنعتی و منازل مسکونی گلستان وارد شود.

سیل به گلستان هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد

به گزارش روز دوشنبه وبلاگ بهابادی از شورای عالی استان ها، تاج محمد بخشی زاده اضافه کرد: بر اثر سیل750 میلیارد تومان به زراعت، 120 میلیارد تومان به باغ ها، 75 میلیارد تومان به تاسیسات مرغداری و صنعتی و 77 میلیارد تومان به منازل مسکونی خسارت وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی میزان بارش در طول سال در استان گلستان 400 میلی متر است اما در مدت چهار روز حدود 200 میلی متر باران باریده است، گفت: جاری شدن سیلاب بر اثر سرریز شدن سدهای بوستان و گلستان به دلیل بارش های چند روز اخیر بوده است که می شد با تدبیر مسئولان 10 روز قبل از بارش، سدها را تخلیه کرد، زیرا این بارش توسط هواشناسی پیش بینی شده بود.

کننده استان گلستان در شورای عالی استان ها شرح داد: آب تمامی رودهایی که به دریا متصل بودند بر اثر بارش زیاد به روستاها وارد شده و اکنون چهار شهرستان گنبد کاوس، آق قلا، بندر ترکمن و گمیشان و 77 روستا درگیر سیلاب هستند.

بخشی زاده از رئیس جمهوری خواست که از مناطق سیل زده بازدید کند و تاکید کرد: مردم استان های همجوار به صورت خودجوش به استان گلستان کمک می کنند و شهرداری تهران با یک تیم همراه با تجهیزات در حال امداد رسانی است.

وی ادامه داد: شهرداری مشهد نیز لجستیک و تجهیزات لازم را ارسال کرده است، همچنین از استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، پردیس، کردستان، سرپل ذهاب و کرمانشاه، سیستان و بلوچستان کمک های مردمی به گلستان ارسال شده است و دیگر استان ها نیز برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کرده اند.

وی از تمامی افرادی که به صورت حضوری و غیر حضوری و نقدی و غیر نقدی به مردم آسیب دیده استان گلستان کمک کرده اند، تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت: طبق اعلام هواشناسی ادامه بارندگی ها پیش بینی شده است که از مدیریت بحران کشور انتظار داریم در این راستا همکاری لازم را داشته باشند تا آسیب ها بیش از این نشود.

اجتمام**2181**1883

منبع: ایرنا

به "سیل به گلستان هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل به گلستان هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید