شخصیت شناسی از روی بالش

به گزارش وبلاگ بهابادی، رایج ترین روش مرتب سازی بالش روی تخت، مرتب کردن به شیوه کلاسیک است که شامل یک عالمه بالش تزئینی می گردد که مرتب کنار هم چیده شده اند. درواقع این بالش ها برای خوابیدن نیستند بلکه هدف از چیدن آن ها روی تخت اضافه کردنِ یک گزینه تزئینی دیگر به اتاق برای افزایش احساسِ وای عجب چیزی! است.

شخصیت شناسی از روی بالش

یک روان شناس می گوید نحوه چیدمان و مرتب سازی بالش ها روی تخت اطلاعاتی درباره شخصیت افراد به دست می دهد. یک هفته در ماه مارس، هفته ملی تخت خواب در بریتانیاست. به همین مناسبت لی چبمرز، روان شناس محیطی، 5 روش رایجی که افراد معمولاً بعد از بیدار شدن از خواب بالش های خود را روی تخت مرتب می نمایند نام برده و بر اساس آن شخصیت افراد را تحلیل نموده است. این 5 روش را مرور می کنیم:

مرتب شده به کامل ترین شکل: شخصیتی به شدت اخلاقی

رایج ترین روش مرتب سازی بالش روی تخت، مرتب کردن به شیوه کلاسیک است که شامل یک عالمه بالش تزئینی می گردد که مرتب کنار هم چیده شده اند. درواقع این بالش ها برای خوابیدن نیستند بلکه هدف از چیدن آن ها روی تخت اضافه کردنِ یک گزینه تزئینی دیگر به اتاق برای افزایش احساسِ وای عجب چیزی! است.

لی می گوید: این شکل از چیدمان بالش ها احساس شدید سنتی بودن و شخصی که خیلی به اخلاق پایبند است را منتقل می نماید. این افراد معمولاً برای انجام کار ها پیشقدم نمی شوند، اما می توان در هنگام بحران ها به آن ها اعتماد و اتکا کرد.

مرتب شده بر اساس اندازه: میل به رقابت

مرتب سازی بر اساس اندازه که بر اساس آن بالش ها از عظیم به کوچک در کنار هم مرتب می شوند نیز یکی دیگر از اشکال رایج مرتب سازی است. این نوع مرتب سازی برای ایجاد ظاهری قرینه در تخت های دونفره یا تخت های عظیمتر انجام می گردد.

لی می گوید: حس نظم در بالش هایی که به ترتیب از عظیم به کوچک چیده شده است برای آن هایی که سازش و تعادل را دوست دارند، بسیار اطمینان بخش است.

این افراد از معین بودنِ مرز ها و ساختار ها در زندگی لذت می برند و هدفشان دستیابی به آن عظیمترین بالش روی تخت است.

تکیه داده به تاج تخت: متفکر تحلیلی

یکی دیگر از روش های رایج برای مرتب سازی بالش ها این است که افراد بعد از بیدار شدن بالش ها را به تاج تخت تکیه می دهند و شب موقع خواب دوباره آن را روی تخت می خوابانند. لی می گوید: این افراد عاشقانِ واقعیِ همسانی و آیین ها هستند. این افراد دوست دارند شکل تخت شان در روز با شب متفاوت باشد و کسانی هستند که به جزئیات خیلی توجه می نمایند و همین باعث شده که تحلیلگرانِ ماهری بشوند. البته خیلی محتمل است که بیشتر به شکلی سیاه و سفید بی اندیشند.

مرتب کردن در جهت های متفاوت: خلاق و لذت برنده از هرج ومرج

لی می گوید اگر شما هر کدام از بالش ها را در یک جهت متفاوت مرتب می کنید یا طوری بالش را می گذارید که نیمی از آن بالا و نیمه از آن پایین باشد، احتمالاً از هرج ومرج لذت می برید و خلاقیت بیشتری دارید.

لی می گوید: همواره یک نفر هست که وضع موجود را برهم می زند و کسانی که بالش هایشان را مخلوط مرتب می نمایند عاشق تنوع در زندگی هستند. آن ها بیشتر از سایرین امکان دارد از اندکی هرج ومرج لذت ببرند و ذاتاً آدم های سخاوتمندتری هستند. آن ها از کار های خلاقانه لذت بیشتری می برند و احتمالاً کمترین وقت شناسی را در یک گروه دارند.

بدونِ نظمی خاص: حس قویِ خود بودن

درحالیکه بعضی بعد از بیدار شدن وقت صرف می نمایند تا بالش ها را روی تخت مرتب نمایند، بعضی دیگر هم هستند که می گذارند بالش ها همان شکلی که هستند روی تخت بمانند.

لی می گوید: این نشانه ای از عملگرایی و کارایی است؛ ذهنیت این افراد شکل این است که من فقط به چیزی برای خوابیدن نیاز دارم. این فرد احتمالاً بسیار فردگراست و حسی قوی از خود بودن دارد که یعنی از مد و ترند ها دنباله روی نمی نماید.

این افراد در جا های دیگر هم مینیمالیستی عمل می نمایند و احتمالاً تجربه-محور هستند و در یک عرصه خاص فعالیت می نمایند.

منبع: Daily Mail

ترجمه: سایت وبلاگ بهابادی

منبع: فرادید

به "شخصیت شناسی از روی بالش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی از روی بالش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید