شرط انصارالله برای توقف حملات به اهداف سعودی

به گزارش وبلاگ بهابادی، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن روز شنبه در مصاحبه با شبکه تی آر تی ترکیه گفت: در صورتی که عربستان و متحدانش تجاوز به یمن را متوقف نمایند، ما آماده ایم که حملات خود به سعودی را متوقف کنیم.

شرط انصارالله برای توقف حملات به اهداف سعودی

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای تی آر تی ترکیه، البخیتی اضافه نمود: عربستان سعودی و سایر کشور ها تجاوز به یمن را شروع و بر تداوم آن پافشاری کردند و آن ها بودند که اخیرا حملات خود را به یمن و مأرب افزایش دادند.

وی اضافه نمود: ما از خود دفاع می کنیم و در مقابل افزایش حملات ائتلاف سعودی، عمق خاک این کشور را هدف قرار می دهیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله گفت: آمریکا و متحدانش از ورود مشتقات نفتی به یمن به صورت کامل جلوگیری کردند که باعث بحران بزرگی شد و ملت یمن از تبعات آن رنج می برند.

البخیتی اضافه نمود: دو جهت برای مقابله با تشدید حملات ضروری بود، نخست بازپس گیری میادین نفت و گاز در مأرب، که تحت کنترل کشور های متجاوز و مزدوران آن ها است، و دوم حمله به عمق خاک سعودی برای مجبور کردن آن ها به برطرف محاصره به وسیله هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آنها.

وی افزود: ما منتظر عمل هستیم و نه حرف. ما از کشور های متجاوز آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می خواهیم تا تجاوز علیه یمن را متوقف نمایند و در ازای آن ما نیز حملات خود به عمق سعودی را متوقف می کنیم.

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلق یمن طی روز های گذشته نیز با توجه به پیشروی نیرو های یمنی در مأرب ادامه داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهاد های وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بار ها هشدار داده اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: فرارو

به "شرط انصارالله برای توقف حملات به اهداف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط انصارالله برای توقف حملات به اهداف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید