صداهای فضایی ترسناک از سوی ناسا منتشر شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) روز گذشته (شنبه 31 اکتبر) همزمان با جشن هالووین فهرستی از صداهای (ترسناک) شبح وار را از فضا منتشر کرد.

صداهای فضایی ترسناک از سوی ناسا منتشر شد

ناسا در بیانیه ای در این زمینه شرح داد: ممکن است پیش از این صداهای ناشی از بروز بعضی شکاف ها، ترک ها و سر و صداهای جمع آوری شده از کیهان را شنیده باشید اکنون با استفاده از داده های فضاپیمای خود، مجموعه جدیدی از صداهای ترسناک ناشی از اعماق فضا را برای مناسبت هالووین جمع آوری نموده ایم.

فهرست این صداهای هالووینی که به Soundcloud ارسال شده است، پر از ناله و سوت های ترسناک است.

این صداهای ترسناک شامل صداهای یک زمین لرزه احتمالی است که در سیاره سرخ مریخ توسط کاوشگر Mars InSight ناسا ثبت شد و نیز حاوی صداهای مهیبی از کیهان باستان، مرکز کهکشان راه شیری و امواج پلاسما از یونوسفر سیاره مشتری است که توسط فضاپیمای Juno ثبت شده است.

ناسا اوایل هفته جاری تصویری از خورشید شبح وار را نیز برجسته کرد. در این تصویر، خورشید شباهت زیادی به یک کدو تنبل دارد که برای جشن هالووین داخل آن را خالی نموده و درون آن شمع گذاشته اند. ناسا در یک نامه الکترونیکی به فاکس نیوز، تصویر خورشیدی را با یک کدو تنبل غول پیکر فضایی مقایسه کرد.

سازمان فضایی آمریکا در پستی در وب سایت خود شرح داد در این تصویر که در روز هشتم اکتبر 2014 گرفته شده است، مناطق فعال بر روی خورشید ترکیب شده تا چیزی شبیه صورت یک کدو تنبل هالووینی را نمایان سازد. مناطق فعال به دلیل ساطع کردن نور و انرژی بیشتر، روشن تر به نظر می رسند- همچنین در این تصویر نشانگرهای از مجموعه ای شدید و پیچیده از میدان های مغناطیسی مشاهده می گردد که در اتمسفر خورشید یعنی تاج خورشید قرار دارند.

ناسا اضافه نمود: در این تصویر دو مجموعه طول موج نور 171 و 193 آنگستروم که معمولاً به رنگ های طلایی و زرد رنگ آمیزی شده اند، با هم ترکیب می شوند تا ظاهری خاص مانند هالووین ایجاد گردد.

اندازه گیری آنگستروم برای طول موج نور استفاده می گردد. ناسا در این پست شرح داد: این تصویر در واقع ترکیبی از دو طول موج نور 171 و 193 آنگستروم است که توسط رصدخانه Solar Dynamics ثبت شده است.

هالووین (Halloween) که مخفف هالووز ایووینگ (Hallows Evening) به معنای عصر قدیسان است، جشنی است که در روز 31 اکتبر و در شامگاه مراسم عید مقدسان که یکی از آیین های مسیحیت غربی است، برگزار می گردد.

فعالیت های مرسوم روز هالووین شامل قاشق زنی، شرکت در مهمانی های هالووین با لباس های ویژه این روز، تهیه کدوی هالووین، روشن کردن آتش، سیب بازی، بازی های فال بینی، شوخی دستی، بازدید از خانه های وحشت، تعریف کردن قصه های وحشت آور و تماشای فیلم های ترسناک است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "صداهای فضایی ترسناک از سوی ناسا منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداهای فضایی ترسناک از سوی ناسا منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید