عرضه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس تا سرانجام سال جاری

به گزارش وبلاگ بهابادی، مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با اشاره به سابقه حضور شرکت های کشاورزی بنیاد در بورس گفت: بخش کشاورزی بنیاد پیش از همه و از سال 81 در بورس حضور داشته است و سال جاری نیز قرار است هلدینگ کشاورزی بنیاد در بورس عرضه گردد.

عرضه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس تا سرانجام سال جاری

به گزارش گروه وبلاگ بهابادی به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، بزرگ رجائی با اشاره به سیاست حضور فعال بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه اظهار کرد: اولین شرکت در بخش کشاورزی کشور از زیرمجموعه بنیاد مستضعفان وارد بورس شد و بخش کشاورزی بنیاد از سال 81 با شرکت مگسال در بازار سرمایه حضور دارد.

* عرضه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس تا انتها سال جاری

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه در حال حاضر 6 شرکت زیرمجموعه این هلدینگ در بورس حضور دارند، گفت: سال جاری 2 شرکت دیگر در زیر مجموعه هلدینگ کشاورزی وارد بازار سرمایه می شوند و تعداد شرکت های بورسی این هلدینگ به 8 شرکت می رسد.

وی اعلام کرد: علاوه بر این شرکت ها، سال جاری مجموعه هلدینگ کشاورزی نیز با دارا بودن 21 شرکت، در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه سال آینده این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه آن برای حضور در بازار سرمایه، اضافه نمود: با برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شد 5 شرکت دیگر هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان، پس از ادغام، تا انتها سال آینده وارد بازار سرمایه شوند و با این اقدام تمام بخش کشاورزی بنیاد به صورت کامل بورسی خواهد شد.

* پروژه های بنیاد پس از تثبیت به بخش خصوصی واگذار خواهد شد

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی فردوس پارس در انتها با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان به دنبال تصدی گری نیست، توضیح داد: تمام پروژه های بنیاد مستضعفان با استفاده از توان داخلی اجرا و به بهره برداری می رسد و از آنجایی که سیاست بنیاد، افزایش تصدی گری نیست همه این پروژه ها پس از تثبیت به وسیله مزایده به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، در حال حاضر 32 شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه حضور دارند که از این میان، 2 شرکت در سال گذشته وارد بورس شدند و 16 شرکت دیگر نیز سال جاری در صف عرضه در بازار سرمایه قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عرضه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس تا سرانجام سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس تا سرانجام سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید