عکس، نقاشی خوک 45000 ساله، قدیمی ترین هنر باستانی حیوانات در جهان

به گزارش وبلاگ بهابادی، از آنجائیکه باستان شناسان با کشف این اثر هنری متوجه شدند، قدمت آن به 45 هزار و 500 سال پیش برمی گردد؛ بنابراین آن را به عنوان قدیمی ترین هنر باستانی نقاشی حیوانات در سطح جهان معرفی کرده اند.

عکس، نقاشی خوک 45000 ساله، قدیمی ترین هنر باستانی حیوانات در جهان

این نقاشی که یک خوک را نشان می دهد، در غاری در جزیره سولاوسی اندونزی کشف شده که نشان می دهد، در فاصله دو خوک دیگر طراحی شده است. باستان شناسان در تلاشند تا معنای پرتره ها و افرادی که آن ها را خلق کرده اند، بهتر درک کنند. تصور می شود، در حالی که خوک با وضوح بیشتری دیده می شود، دو خوک دیگر در حال جنگ، جفت گیری یا فعالیت اجتماعی دیگری هستند.

برخی از باستان شناسان معتقدند که تصویر عمومی این خوک ها در هنر سنگ های عصر یخبندان نیز اشاره به اهمیت نمادین ارزش گذاری حیوانات و همچنین فرهنگ شکار در عصر باستانی، دارد.

این در حالی است که این نقاشی با استفاده از رنگدانه های قرمز روشن کشیده شده که از ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است و می تواند هنر باستانی گذشته را به بهترین نحو ممکن حفظ کرده و به نمایش درآورد.

با این وجود، بسیاری از باستان شناسان معتقدند که انسان های اولیه ساکن در غارهای سولاوسی اندونزی اهل هنر بوده اند و این امر باعث می شود که جستجوها و بررسی های بیشتری در این غارها و سایر جزایر اندونزی انجام داد. بررسی های بیشتر می تواند منجر به کشف های جدیدتری شود که بسیار مهم و ارزشمند خواهند بود.

منبع: گردشبان

به "عکس، نقاشی خوک 45000 ساله، قدیمی ترین هنر باستانی حیوانات در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، نقاشی خوک 45000 ساله، قدیمی ترین هنر باستانی حیوانات در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید