قاسمی: تکلیف واترپلو برای انتخابی المپیک روشن نیست، بی انگیزه شده ایم

به گزارش وبلاگ بهابادی، دروزاره بان تیم ملی واترپلو با بیان اینکه تکلیف این رشته برای حضور در انتخابی المپیک روشن نیست، گفت: همه این کم توجهی ها به واترپلو باعث شده تا ملی پوشان بی انگیزه شوند.

قاسمی: تکلیف واترپلو برای انتخابی المپیک روشن نیست، بی انگیزه شده ایم

شایان قاسمی در گفت و گو با وبلاگ بهابادی، در مورد دلایل حضور کم تعداد بازیکنان تیم ملی واترپلو در تمرینات تیم ملی، شرح داد: ما سال پیش در چنین زمانی اردوهای بازی های آسیایی را داشتیم و انگیزه ها به قدری بالا بود که از همه چیز زدیم تا به پیروزیت برسیم اما، الان بی انگیزگی میان ملی پوشان دلیل اصلی کم بودن تعداد بازیکنان در اردوها است چون معین نیست که هدف ما از برگزاری این اردوها چیست! اصلاً نمی دانیم به مسابقات اعزام می شویم یا نه. سال گذشته ششم فروردین ماه برای ما جلسه گذاشتند و همه مسائل را برای ما روشن کردند اما الان شرایط مثل آن موقع نیست. حتی یک نفر از فدراسیون سر تمرین ما نیامده است و از طرفی هم بحث پاداش های بازی های آسیایی است که پرداخت نشده است.

او اضافه نمود: درست است که فوتبال مردمی تر و عامه پسندتر است، اما چطور می توانند یک میلیون دلار به فوتبالیست ها بدهند اما به بقیه رشته ها که می رسند بگویند در جنگ اقتصادی هستیم؟ اگر به فوتبالی ها هم بگویند جنگ اقتصادی است ما نوکر مردم هستیم و هیچ چیز نمی خواهیم، اما متأسفانه اینطور نیست و به فوتبالی ها که برسد جنگی وجود ندارد. ما هیچ چیز اضافی نمی خواهیم و فقط می گوئیم به حرفی که زده اند عمل نمایند، نه کم تر و نه بیشتر. پس از بازی های کشورهای اسلامی باکو هم پاداش ما را به صورت کامل ندادند و الان هم اگر بحث اقتصادی را کنار بگذاریم، ما اصلاً نمی دانیم به مسابقات اعزام می شویم یا خیر، هیچکس به ما سر نمی زند.

دروازه بان تیم ملی واترپلو با بیان اینکه رقبای ایران در حال حاضر به مسابقات قهرمانی دنیا و لیگ دنیای اعزام می شوند تا برای حضور در انتخابی المپیک آماده باشند، ادامه داد: چین و قزاق که حریفان اصلی ما هستند در حال آماده سازی هستند اما ما هنوز ترکیب کاملی برای حضور در اردوها را در اختیار نداریم. بازیکنان وقتی می بینند در انتها این کوشش ها هیچ دستمزد یا توجهی شامل حال آن ها نمی گردد، اردوهای تیم ملی را جدی نگرفته و برای درآمد داشتن مشغول به کار دیگری می شوند. باز هم می گویم اگر مسائل اقتصادی را کنار بگذاریم، ما در مشخص برنامه ها و هدف خود مشکل داریم.

او ادامه داد: کسی به ما نمی گوید که اعزام می شویم یا نه. یک روز می گویند اردوها در ماه رمضان تعطیل است و یک روز می گویند برگزار می گردد. اگر تعطیل باشد چگونه می خواهیم با چین و قزاق در انتخابی المپیک مسابقه دهیم. سال جاری تنها سالی است که ایران شانس زیادی برای حضور در المپیک دارد چون ژاپنی که قدرت اول واترپلوی آسیا است به دلیل میزبان بودن در المپیک 2020، در رقابت های انتخابی حضور ندارد و همین موضوع شانس ایران را بیشتر می نماید. متأسفانه با این وجود، شرایط ما برای ادامه تمرینات و برگزاری اردوهای تدارکاتی در خارج و داخل کشور خوب نیست.

قاسمی در مورد قراردادهای بازیکنان واترپلو نیز شرح داد: من سال پیش در سایپا بودم که گفتند اول شوید پاداش می دهیم ولی تا الان تنها 20 درصد قراردادم را گرفته ام. الان هم که به باشگاه می گویم قرارداد ما را بدهید انگار نه انگار، فدراسیون هم پشت ما نیست. اگر اسپانسر دیگری باشد که ما را حمایت کند این اتفاق ها رخ نمی دهد اما متأسفانه اینطور نیست و باشگاه ها نمی خواهند پول ما را بدهند. از قرارداد سال گذشته هم من تنها 30 درصد گرفته ام. حتی سال گذشته یکی از مسئولان فدراسیون گفت اگر در بازی های آسیایی به مدال برسیم قرارداد ما بالای 100 میلیون تومان می گردد اما هیچ یک از این اتفاق ها رخ نداد. متأسفانه بازیکنان تیم ملی برای اینکه بتوانند زندگی خود را بچرخانند مجبور می شوند از اردوها زده و مشغول به کار شوند.

او در پاسخ به این سوال که آیا می توان برای پیروزیت تیم ملی واترپلو در بازی های انتخابی المپیک امیدوار بود؟ شرح داد: سال گذشته برای پیروزیت در بازی های آسیایی از همه چیز خودمان زدیم و به پیروزیت رسیدیم. من همین الان هم می گویم که از همه چیزم می زنم و از جیب خودم هزینه می کنم تا تیم ملی پیروز گردد اما، تکلیف ما را روشن نمایند که آیا اعزام می شویم یا نه؟ المپیک رؤیای هر ورزشکاری است و ما برای رسیدن به المپیک کوشش نموده ایم، درست است که شرایط اقتصادی خوبی نداریم اما اگر تکلیف را روشن نمایند مطمئنم بازیکنان با همه توان کوشش می نمایند. فقط خواهش می کنم یک بار نگویند اعزام می شویم و یک بار نگویند اعزام نمی شوید. الآن غذاها کیفیت خوبی ندارد و مکمل هم نداریم. کسی هم سر تمرین ما نمی آید که بگوید تکلیف چیست. این اتفاق ها باعث شده است که بازیکنان بی انگیزه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قاسمی: تکلیف واترپلو برای انتخابی المپیک روشن نیست، بی انگیزه شده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: تکلیف واترپلو برای انتخابی المپیک روشن نیست، بی انگیزه شده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید