هواوی با ساخت پایگاه داده ابری مجهز به هوش مصنوعی به جنگ مایکروسافت و IBM می رود

به گزارش وبلاگ بهابادی، ساعاتی قبل، شرکت هواوی با معرفی یک پایگاه داده نشان داد که می خواهد به رقیب مستقیم شرکت هایی مانند IBM، اوراکل و مایکروسافت در زمینه مشتریان سازمانی بدل گردد. این کمپانی که به ساخت گوشی های هوشمند و تجهیزات مخابراتی شهرت دارد، می گوید که پایگاه داده موردنظر به لطف بهره گیری از هوش مصنوعی احتیاج کمتری به تنظیمات دستی از جانب متخصصین دارد و به همین خاطر بهره وری آن تا حدود 60 درصد افزایش یافته است.

هواوی با ساخت پایگاه داده ابری مجهز به هوش مصنوعی به جنگ مایکروسافت و IBM می رود

این دیتابیس یا پایگاه داده GaussDB نام دارد و برای انواع و اقسام مشتریان در حوزه های مختلف امکانات گسترده ای را ارائه می دهد. هواوی در حالی به توسعه این پایگاه داده روی آورده که بخش مخابراتی این شرکت در کشورهای غربی تحت فشار همه جانبه قرار گرفته است و طبق گزارش های منتشر شده، تجهیزات مخابراتی و گوشی های هوشمند، بخش عمده ای از درآمد این شرکت را تشکیل می دهند.

ظاهرا هواوی حالا می خواهد با تمرکز بیش از پیش بر مدیریت پایگاه داده و دیگر تکنولوژی های وابسته، تعداد بیشتری از مشتریان سازمانی را به خود جلب کند. در هر صورت باید ببینیم که آیا این رویکرد جدید می تواند درآمد کمپانی هواوی را به طور قابل توجهی افزایش دهد یا نه.

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی با ساخت پایگاه داده ابری مجهز به هوش مصنوعی به جنگ مایکروسافت و IBM می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی با ساخت پایگاه داده ابری مجهز به هوش مصنوعی به جنگ مایکروسافت و IBM می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید