شرایط نگران کننده اتباع خارجی در عربستان؛ مرگ 1228 بنگلادشی بابت کرونا

به گزارش وبلاگ بهابادی، گزارش ها از شرایط نگران کننده اتباع آسیایی تبار شاغل در عربستان و مرگ ناشی از کرونا حکایت دارد.

شرایط نگران کننده اتباع خارجی در عربستان؛ مرگ 1228 بنگلادشی بابت کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، همزمان با شیوع مجدد کرونا در اقصی نقاط دنیا، اخبار دریافتی از عربستان حاکی از وخامت حال کارگران آسیایی تبار در این کشور دارد.

به نوشته وبگاه بنگلادش کرانیکل در 13 ماه اخیر 1228 بنگلادشی جان خود را بابت کرونا در این کشور از دست داده اند. تا پنجشنبه گذشته در 23 کشور دنیا از جمله عربستان در مجموع 2729 بنگلادشی به دلیل ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند . شمار کشته شدگان بنگلادشی در عربستان در قیاس با دیگر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس رقم بالایی است. در امارات 265 نفر، در کویت 107 نفر، در عمان 70 نفر و در قطر 31 تن جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست داده اند.

به نوشته این رسانه، پیشتر آمریکا در فهرست مکانهایی قرار داشت که کارگران بنگلادشی مهاجرت نموده به آن کشور جان خود را بابت کرونا از دست می دادند، اما اینک عربستان در صندلی نخست قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت بهداشت عربستان روز شنبه مدعی شد 878 مورد ابتلا به کرونا را ثبت نموده و با این حساب تعداد کل موارد تأیید شده این بیماری به 397636 رسانده است. بر اساس آمارهای این کشور ریاض بیشترین موارد ابتلا به کووید-19 را با 410 مورد گزارش نموده و پس از آن مکه قرار گرفته است.

عربستان مدعی شده که روز شنبه تنها 10 تن در این کشور جان خود را از دست دادند. شمار فوتی های عربستان بابت کرونا تا به امروز 6747 نفر اعلام شده است .

وزارت کشور عربستان چندی قبل به دنبال شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا (انگلیسی) در تعدادی از کشورهای اروپایی، گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی خود را بست.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شرایط نگران کننده اتباع خارجی در عربستان؛ مرگ 1228 بنگلادشی بابت کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نگران کننده اتباع خارجی در عربستان؛ مرگ 1228 بنگلادشی بابت کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید