پنالتی پرسپولیس درست بود، سابقه فوتبالی معاون استقلال چیست؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، داوود رفعتی با انتقاد از صحبت های علی خطیر معاون باشگاه استقلال درباره داوری بازی استقلال با صنعت نفت آبادان گفت: سابقه فوتبالی خطیر را نمی دانم و نمی دانم در چه سطحی فوتبال بازی نموده است. او فقط یکی دو ماه در فدراسیون فوتبال بوده است. اگر کسی فوتبالی باشد می داند وظیفه یاری داور این است که خارج شدن توپ از خط را اعلام کند. این وظیفه داور نیست. آنجا یک یاری داور بازی و یک داور خط ایستاده بودند و تشخیص دادند توپ به اوت رفته است. توپ مهدی قائدی روی هوا بود. وقتی هم روی هوا باشد تنها کسی که می تواند تشخیص بدهد داور و یاری داور است. تصاویر تلویزیونی به خوبی نشان نمی دهد.

پنالتی پرسپولیس درست بود، سابقه فوتبالی معاون استقلال چیست؟

رئیس دپارتمان داوری که با رادیو تهران مصاحبه می کرد، در پاسخ به این سوال که مدیران استقلال از این موضوع بسیار ناراحتند و صحبت های شما آنان را راضی نمی کند، توضیح داد: این واضح است که تیمی که به پیروزی نرسیده مدیرانش ناراحت باشند و از عملکرد داور راضی نباشند. داور باید چه کار کند؟ به ناحق یک گل را قبول کند؟

در جریان صحبت های رفعتی، خطیر هم روی خط تلفنی برنامه آمد و از رفعتی انتقاد کرد. خطیر گفت: بسیار برای رفعتی متأسفم که من نمی دانم وظیفه داور و یاری داور چیست. داور خط به فاصله نیم متری ایستاده است و یاری داور در فاصله 50 متری. اگر غیر از این می گفتید باید به شما شک کرد. 50 کارشناس همه رأی به صحیح بودن گل استقلال داده اند.

رفعتی در واکنش از خطیر خواست نام 5 نفر از این 50 کارشناس را معرفی کند. معاون استقلال هم از مظفری زاده و رود نیل نام برد و اینکه آنها گفته اند گل استقلال برابر نفت آبادان سالم بوده است.

رفعتی در واکنش به این جمله خطیر که گفته است شما باید از ما و طرفداران استقلال عذرخواهی کنید، توضیح داد: برای چه عذرخواهی کنم؟ شما سابقه فوتبالی ات را به ما بگو. شما هم بهتر است ادب داشته باشید و مؤدبانه صحبت کنید.

معاون باشگاه استقلال که به شدت از صحبت های رفعتی عصبی بود، گفت: نگذار تا سابقه تو را اعلام کنم و بگویم چه کسی بوده اید. در این لحظه رفعتی به شدت عصبی شده و از خطیر خواست که بگوید چه کاره بوده است.

رئیس دپارتمان داوری ادامه داد: باید به همه بگویی که من چه سابقه ای دارم. همه مرا می شناسند. من یک داور بین المللی فیفا بودم و الان افسر امنیتی فیفا هستم و تنها ایرانی حاضر در فیفا من هستم. اما شخصیت من و دیگر اعضای تیم داوران بالاست و اجازه نمی دهیم شما این طور توهین نموده و بی ادبانه صحبت کنید.

رفعتی در مورد نصب VAR گفت: نصب این سیستم به راحتی نیست. ما از تمامی باشگاه ها دعوت کردیم که برای آغاز به کار این دستگاه حضور پیدا نمایند اما همین مسئولان باشگاه استقلال که این چنین شاکی هستند در جلسه حضور پیدا نکردند و تنها 7 باشگاه در جلسه حاضر شده و در این خصوص صحبت کردند.

وی تأکید کرد: هزینه نصب VAR باید توسط خود باشگاه ها صورت بگیرد و اگر یکی از آنها نباشد نمی توان این سیستم را نصب کرد. فیفا به ما اجازه نمی دهد تنها در چند استادیوم این سیستم را نصب کنیم در حالی که بعضی از استادیوم های ما شرایط نصب var را ندارند.

رئیس دپارتمان داوری گفت: سیستم VAR تلویزیون سیاه و سفید نیست که راحت کنار زمین آن را نصب کنیم. شرایط خاص خودش را دارد و باید همه امکانات برای نصب آن آماده باشد.

رفعتی در مورد اعتراضات ماشین سازی به پنالتی گرفته شده علیه آنان، گفت: پنالتی کاملاً صحیح بوده است. بازیکنان ماشین سازی پیراهن مهاجم پرسپولیس را کشیده و اجازه حرکت به آن نداد و این پنالتی را داور به درستی اظهار داشت. در مورد پنالتی دیدار پدیده و سپاهان که به نفع پدیده گرفته شد باید بگویم این پنالتی باید آنالیز شده و بعد تصمیم نهایی گرفته گردد.

وی در انتها اعلام نمود: همه مدیران، مربیان و داوران استرس بالایی دارند ولی اطمینان دارم امثال آقای فتحی از ادبیات خوبی برخوردار هستند و می توان با آنها به راحتی صحبت کرد اما متأسفانه عده ای به فوتبال آمده اند که تنها به دنبال شناخته شدن هستند و از ادبیاتی استفاده می نمایندکه در شأن خودشان است نه در شأن فوتبال ایران.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پنالتی پرسپولیس درست بود، سابقه فوتبالی معاون استقلال چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنالتی پرسپولیس درست بود، سابقه فوتبالی معاون استقلال چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید