کوره های آجر پزی به مکان های بی دفاع شهری تبدیل شده اند

به گزارش وبلاگ بهابادی، نژاد بهرام گفت: 30 کوره آجر پزی در پایتخت وجود دارد که می توان آن ها را از تهدید به فرصت تبدیل کرد.

کوره های آجر پزی به مکان های بی دفاع شهری تبدیل شده اند

به گزارش خبرنگار ، چندی پیش زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود نسبت به رهاسازی کوره های آجر پزی، به شهرداری تهران تذکر داد.

زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار ، درباره جزئیات تذکر خود گفت: همیشه شهر تهران رو به گسترش بوده و اینگونه نبود که کوره های آجر پزی در داخل شهر ها ساخته گردد، بلکه پایتخت با گسترش خود کم کم کوره های آجر پزی را در دل خود قرار داد.

نژادبهرام با تأکید به اینکه کوره های آجر پزی پیش تر در حاشیه شهر ها بودند، توضیح داد: کوره های آجر پزی همانند کارخانه های ایران خودرو، کفش ملی و غیره خارج از شهر بودند که با گسترش شهر جزئی از شهر شدند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پس از قرارگیری کوره های آجر پزی در پایتخت از فعالیت آن ها جلوگیری شد، گفت: پس از آن که از فعالیت کوره های آجر پزی جلوگیری به عمل آمد، کوره های آجر به مکان های بی دفاع شهری و متروکه تبدیل شدند که بستر هرگونه معضل اجتماعی را فراهم کرد.

او با اشاره به اینکه 8 کوره آجر با شهرداری تهران وارد معامله شده اند، اضافه نمود: 8 کوره آجر پزی با شهرداری منطقه وارد قرارداد مشترک شدند، اما باید اعلام کنم که بقیه آن ها بلاتکلیف هستند و ما باید طرح ساماندهی آن ها را هرچه زودتر آماده کنیم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه 30 کوره آجر پزی در پایتخت وجود دارد، توضیح داد: می توانیم از این ظرفیت برای احداث پارک شادی، فروشگاه و فضای تفریحی استفاده کنیم و این وظیفه ماست.

نژادبهرم در پاسخ به این سوال که آیا مکان قرارگیری کوره های آجر در پایتخت ظرفیت ایجاد چنین فضا هایی را دارد؟ گفت: می توانیم با ایجاد محل هایی، این فضا ها را از مقیاس محله محور خارج و به یک پروژه فرامحله ای تبدیل کنیم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه در حال حاضر کوره های آجر پزی رها شده، یک خسارت برای پایتخت محسوب می شوند، توضیح داد: اگر ظرفیت جمع شده را بتوانیم فعال کنیم، به طور حتم می توانیم از این نهاد ها به عنوان یک ظرفیت استفاده کنیم.

نژادبهرام با اشاره به کارخانه پتوبافی گفت: پیش تر کارخانه پتوبافی نزدیک به هزاران نفر کارگر داشت که امروز این کارخانه بدون استفاده و متروکه رها شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران توضیح داد: در حال حاضر به جد دنبال این موضوع هستیم تا کارخانه پتوبافی با شهرداری تهران تهاتر گردد، تا بتوانم آن را به کارخانه فناوری و نوآوری تبدیل کنیم و آنگاه شاهد خواهیم بود که منطقه 9 تهران چه رونقی خواهد گرفت.

نژادبهرام با اشاره به اهمیت آزادسازی ظرفیت ها در مراکزی چون کوره های آجرپزی گفت: تا زمانی که مراکزی چون کوره های آجرپزی به صورت متروکه و یا به صورت انبار رها شده اند، رونق ندارند و اگر بتوانیم انرژی این اماکن را آزاد کنیم، تمام تهدیدها به فرصت و ظرفیت تبدیل خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کوره های آجر پزی به مکان های بی دفاع شهری تبدیل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوره های آجر پزی به مکان های بی دفاع شهری تبدیل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید