گزارش مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا منتشر شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، وزارت دادگستری آمریکا دقایقی پیش گزارش بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا را منتشر کرد.

گزارش مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا منتشر شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه گزارش رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا که البته بخش هایی از آن لاک گرفته شده است را منتشر کرد.

در این گزارش در خصوص ادعای ارتباط اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روس ها در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا تصریح شده است: اگرچه بر اساس تحقیقات انجام شده، برداشت دولت روسیه این بوده است که از رئیس جمهور شدن ترامپ نفع خواهد برد و کوشش نموده است که چنین نتیجه ای در انتخابات حاصل گردد و ستاد انتخاباتی ترامپ نیز انتظار داشته است که از اطلاعات دزدیده و منتشر شده توسط روس ها نفع ببرد، اما در عین حال اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ دست به توطئه نزده و در اقدامات دولت روسیه برای دخالت در انتخابات همکاری ننموده اند.

از سوی دیگر به نظر می رسد رابرت مولر نتوانسته است در خصوص دیگر اتهام وارد شده به ترامپ یعنی اخلال در روند رسیدگی قضائی به جمع بندی مشخصی برسد و به همین دلیل توپ را به زمین کنگره آمریکا انداخته است. وی در گزارش خود نوشته است: در خصوص اینکه آیا رئیس جمهور با استفاده از اختیاراتش ذیل اصل دوم قانون اساسی کشور اقدام به ایجاد اخلال در روند رسیدگی قضائی نموده است یا خیر، ما به این نتیجه رسیدیم که کنگره این صلاحیت را دارد که در راستای اجرای عدالت، از سوء استفاده مفسدانه رئیس جمهور از اختیاراتش جلوگیری کند.

پیش از این یک خلاصه چهار صفحه ای از گزارش تحقیقات رابرت مولر توسط وزارت دادگستری آمریکا در اختیار نمایندگان کنگره این کشور قرار گرفته بود که بر اساس آن، رابطه ای منسجم و سازمان یافته میان تیم انتخاباتی ترامپ و روسیه منتفی دانسته شده و گفته شده بود که مولر نتوانسته است هیچ مدرکی مبنی بر همکاری کمپین دونالد ترامپ و مقامات روسی پیدا کند.

ساعتی پیش از انتشار عمومی گزارش رابرت مولر نیز ویلیام بار دادستان کل آمریکا در یک نشست خبری تأکید نموده بود که در جریان تحقیقات مولر شواهدی دال بر تبانی بین تیم انتخاباتی ترامپ و روس ها یافت نشده است.

دقایقی پس از سرانجام نشست خبری دادستان کل آمریکا و تأکید مجدد وی بر عدم احراز تبانی ترامپ و روسیه، دونالد ترامپ با انتشار پیامی پیروزمندانه در توئیتر گفت: نه تبانی و نه اخلال در روند رسیدگی قضائی. برای همه کسانی که از من متنفرند و برای همه دموکرات های چپ گرای تندرو، بازی دیگر تمام شده است.

حزب دموکرات آمریکا از وزیر دادگستری این کشور خواسته است که نسخه کامل این گزارش به همراه اسنادی را که رابرت مولر به آن استناد نموده در اختیار کنگره آمریکا قرار دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گزارش مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید